Ideali svetainė jūsų būstui. Kaip išsirinkti tinkamus baldus?

Grįžę po sunkios darbo dienos, dažniausiai laiką leidžiame svetainės erdvėje. Ten galime atsipalaiduoti, pamiršti darbus ir kokybiškai praleisti laiką su šeima ir artimaisiais. Kyla klausimas, kokia turi būti svetainė, kad joje būtų malonu malonu ilsėtis? Be abejo, vienas iš svarbiausių aspektų yra tinkamų baldų pasirinkimas. Šiame straipsnyje, mūsų įmonės specialistai pasidalins įžvalgomis apie tai, ką turite žinoti rinkdamiesi savo svetainės baldus. 

Tinkamų baldų pasirinkimas

Svetainės baldus klientai dažniausiai renkasi, kai įsirenginėja savo pirmąjį būstą arba nori atsinaujinti interjerą. Renkantis, visuomet svarbu atsižvelgti į savo poreikius, stilių, bei apgalvoti, kokį funkcionalumą norite gauti iš svetainės baldų. Taip pat, svarbu rinktis kokybiškus baldus, kad jie ilgai tarnautų ir atlaikytų kasdieninį naudojimą.

Rekomenduojame nuspręsti, kur planuojate statyti stambiausius, sunkiau judinamus svetainės baldus (sofą, minkštą kampą, fotelius, krėslus, valgomąjį stalą, sekcijas, didesnes vitrinas, konsoles, spintas), o smulkesnių interjero akcentų (žurnalinių staliukų, knygų lentynų, gėlių stovų, pakabinamų lentynėlių, paveikslų) vieta ir dizainas gali būti derinamas ir koreguojamas vėliau.

Svetainė ir jos erdvė yra planuojama apmąstant, kuriomis zonomis naudositės daugiausiai, pavyzdžiui, sofa ar valgomuoju stalu, o galbūt leisite laiką prie televizoriaus. Reikia atsakingai pagalvoti, kur virs pagrindinis jūsų šeimos gyvenimas. Šiose zonose statykite pačius išraiškingiausius jums ir jūsų šeimai mielus baldus, o visą kita derinkite prie šių pagrindinių interjero akcentų. Nepersistenkite su detalių kiekiu, verčiau rinkitės kokybę, funkcionalumą ir patogumą. Rinkdamiesi baldų gamintojus visuomet atkreipkite dėmesį į jų naudojamas medžiagas. Tik iš kokybiškų medžiagų pagaminta svetainė ir jos baldai bus ilgaamžiai ir patvarūs.

Jeigu jums svarbu ekologiškumas ir patvarumas, galite į svetainės interjerą įtraukti komfortišką lovą, ergonomiškas kėdes, staltieses, antklodes ir dekoratyvines pagalves, kurios pridės jaukumo ir patogumo jūsų svetainėje. Taip pat, pagalvokite, apie praktišką stalą ar lentynas, kad būtų galima patogiai laikyti knygas, žurnalus ar kitus daiktus. Svetainė turi būti ne tik išskirtinė, bet ir naudinga. 

Be abejo, prieš pasirinkdami svetainės baldus, įvertinkite savo svetainės dydį ir erdvės apribojimus. Jeigu svetainė yra nedidelė ir siaura, geriau pasirinkite kompaktiškus baldus, kurie neužims didelės erdvės ir ploto. O jeigu jūsų svetainė yra didelė, galite suteikti jai daugiau erdvės su didesniais baldais arba dalinės erdvės atskyrimu.

Stiliaus sprendimai

Labai svarbu atkreipti dėmesį į būsimų baldų stilių. Pavyzdžiui, ar norite modernių baldų su minimalistinėmis linijomis, o galbūt labiau jums patinka klasikiniai ir elegantiški dizainai? Apgalvokite norimą stilių, atsižvelgdami į savo ir šeimos poreikius bei buitinės erdvės charakteristikas. Taip pat, svarbu atkreipti dėmesį į tai, ar pasirinktas baldų stilius harmoningai derės su kitais jūsų namų interjero elementais.

Nepamirškite, kad svetainė ir joje esantys baldai turėtų atitikti jūsų gyvenimo būdą. Pavyzdžiui, jeigu turite mažų vaikų arba gyvūnų, galbūt verta apsvarstyti lengvai valomus arba atsparius įbrėžimams baldus. Jei jums reikia daugiau erdvės, tuomet pasirinkite modularius baldus, kurie leidžia keisti jų išdėstymą pagal poreikius.

Inovatyvūs baldai

Inovatyvi svetainė yra sudaryta iš baldų, kurie pasižymi išskirtiniais dizaino sprendimais, funkcionalumu arba technologinėmis naujovėmis. Jie gali būti sukurti siekiant patogumo, praktiškumo, estetikos ar net interaktyvumo.

 • Transformuojami baldai

Transformuojama svetainė yra sudaryta iš daugiafunkcinių baldų, kurie turi kelias panaudojimo galimybes. Pavyzdžiui, sofų-lovų modeliai su paslėptomis lovomis arba stalai, kurie gali būti paversti į ištraukiamą šaldytuvą arba barą. Tokie baldai suteikia galimybę optimaliai panaudoti erdvę ir pritaikyti ją pagal savo poreikius.

 • Interaktyvūs baldai

Interaktyvi svetainė yra sudaryta iš naujos kartos baldų, kurie yra integruoti su skaitmeninėmis technologijomis. Pavyzdžiui, televizorius arba garso sistemos valdymas per mobiliuosius įrenginius. Arba integruotos šviesos reguliavimas bei į lovas įmontuoti garsiakalbiai.

Inovatyvių baldų privalumai

 1. Modernumas ir futuristinis stilius

Inovatyvūs svetainės baldai keičia interjerą, suteikdami jam modernų ir futuristinį stilių. Tokių baldų minimalistinis ir švarus dizainas su geometrinėmis formomis gali padaryti jūsų interjerą labai šiuolaikišką. Pavyzdžiui, jeigu įsigysite stalą, kuris gali būti išmontuojamas į nedidelį barą, ne tik nustebinsite savo svečius, bet ir sutaupysite papildomos vietos. Tokia svetainė visuomet tampa svečių susidomėjimo centru. 

 1. Išskirtinis dizainas

Inovatyvi svetainė gali pakeisti jūsų interjero stilių arba papildyti jį išskirtinumu. Galite pasirinkti baldus su ryškiomis spalvomis, kurie taps jūsų būsto dėmesio centru. Taip pat, galite pasirinkti baldus su LED apšvietimo elementais, su kuriais svetainė atrodys elegantiškai. 

 1. Ekologiškumas

Šiandien, daugelis inovatyvių baldų yra gaminami iš perdirbtų medžiagų. Iš tokio tipo baldų įrengta svetainė yra draugiška aplinkai ir patogi, todėl rinkdamiesi tokius baldus prisidedate prie ekologiškumo ir gamtos tausojimo. 

Kas populiaru šiandien?

Jeigu siekiate inovatyvumo ir nenorite atsilikti nuo šiuolaikinių mados tendencijų, pateiksime kelias įžvalgas, apie tai, kas šiandien dominuoja svetainių interjeruose. 

 • Natūralūs pluoštai

2023 m. vasaros ir rudens sezonais, įrenginėjant svetaines, bus vis daugiau dėmesio skiriama natūraliems pluoštams ir medžiagoms. Tokios tekstūros gali suteikti erdvei vizualinio įdomumo ir gylio, padėti sušvelninti kietas linijas ir kraštus. Pavyzdžiui, iš natūralių pluoštų pagamintos lovos bei sofos suteiks jūsų svetainei patogumo įspūdį. 

 • Išskirtinis dėmesys apšvietimui

Apšvietimo dizainas su kiekvienais metais vis tobulėja. 2023 m. svetainės tendencijų priešakyje – išskirtinio stiliaus apšvietimai. Nuo skulptūriškų stalinių lempų iki geometrinių grindų šviestuvų – apšvietimas ir forma yra gyvybiškai svarbūs. 

 • Mišrus dizainas

Jeigu norite savo svetainėje sukurti vizualinį kontrastą, puikus pasirinkimas – mišrių baldų derinys. Skirtingos medžiagos, pavyzdžiui, metalas, stiklas ir akmuo, gali sukurti individualią ir unikalią išvaizdą. Pavyzdžiui, akmeninis staliukas su stiklo imitacijos spinta, arba išskirtinio dizaino knygų lentyna gali atrodyti per daug ekstravagantiškas svetainės sprendimas? Tačiau rezultatas atrodo puikiai! Jeigu mėgstate eksperimentuoti, išbandykite mišraus dizaino idėjas. 

 • Autentiškumas

Viena iš 2023 metų rudens dizaino tendencijų – autentiško stiliaus baldai. Su tokio tipo baldais įrengta svetainė būtų buvusi ypač populiari prie 50 metų, tiesa? Tačiau senosios interjero mados grįžta. Jeigu mėgstate autentišką stilių, galite laisvai įsirengti svetainę su tokiais baldais. Tai suteiks jūsų svetainei išskirtinumo įspūdį ir eleganciją.

 • Išskirtinės formos lovos

Burbuliuoti ir apvalūs baldai gali suteikti žaismingo ir rafinuotumo efektą bet kuriai svetainei. Rinkdamiesi baldus, atsižvelkite į stiliaus, ir į patogumo galimybes – juk norėsite, naujaisiais daiktais džiaugtis daugelį metų. Apvalios sofos 2023 m. bus ypač populiarios. Priešingai nei aštrios geometrinės formos, minkštų kraštų sofos gali sukurti ramybės pojūtį.

Patarimai

 1. Rinkdamiesi būsimos svetainės baldus, apsvarstykite įsigyti pufą. Jie kainuoja nedaug, užima mažai vietos ir turi daug privalumų. Visų pirma, ant jų labai patogu sėdėti ir jie puikiai pasitarnauja tuo atveju, kai netikėtai užsuka didelis svečių būrys. Pufai puikiai tinka įvairių daiktų laikymui, o kai kuriuos iš jų galima vos per kelias akimirkas transformuoti į kavos staliukus ar patogiai dirbti kompiuteriu. Taip pat svarbu akcentuoti, kad pufas gali pasitarnauti ir kaip ypač patogi bei stilinga atrama kojoms. Pufai gali būti įvairių spalvų ir formų, tad kiekvienas gali atrasti tokį, kuris dėrės prie interjero detalių. 
 2. Atkreipkite dėmesį į svetainės sienų spalvas. Tai svarbu renkantis būsimus baldus, nes puikiai atrodanti svetainė susideda ne tik iš tinkamai parinktų baldų, bet ir jų derėjimo su sienų spalva.
 3. Stenkitės rinktis baldus, kurie yra ilgaamžiai. Kiekvieno stiliaus ir spalvos baldas gali tarnauti ilgus metus, jeigu jis bus pagamintas iš kokybiškų medžiagų. Iš ilgaamžių baldų įrengta svetainė padės jums sutaupyti ir ilgai džiaugtis mėgstamu interjeru. 

Taigi, pristatėme jums pagrindinius aspektus, į ką turite atkreipti dėmesį renkantis savo būsimos svetainės baldus. Svetainė yra viena iš svarbiausių būsto dalių, kurioje praleidžiate didžiąją dalį savo laiko. Mūsų įmonėje dirba kvalifikuoti specialistai, kurie gali pagaminti jums svajonių svetainės baldus. Susisiekime ir aptarkime jūsų lūkesčius!